Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi
nr 7 w Warszawie

Adaptacja

Z A J Ę C I A   A D A P T A C Y J N E

Zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych Maluszków odbędą się: 25,06- pon o godz. 15:30; 30,31.08- czw, pt. w godz. 10:00-13:00.

3.09 zapraszamy dzieci z rodzicem na godz. 10:00-13:00 (będzie obiad!) a od 4.09- w godz. 7:00-17:00 zaczynamy regularne życie przedszkolaków.

W Y P R A W K A

Zgodnie z ustaleniami 3.09 dziecko przynosi: indywidualny śpiwór, (ewentualnie dodatkowo poduszeczkę), piżamkę,  kapcie, komplet podpisanych trwale ubrań na zmianę.

Z A P R O SZ E N I E / A D A P T A C J A c.d.

Zgodnie z umową Rodzice dzieci z gr. MUSZELEK zapraszają w dniu 20 czerwca kandydatów na przedszkolaków do naszego TEATRU na przedstawienie. Spektakl-niespodzianka. Początek:16:00

A D A P T A C J A

Niezwłocznie po ogłoszeniu pełnej listy przyjętych dzieci - zapraszamy Rodziców na zebranie ogólne (przełom kwietnia/maja). W zebraniu zwyczajowo uczestniczą poza dyrektorem, nauczycielki wybrane do pracy z grupą, psycholog, logopeda, pedagodzy specjalni. Powiemy Państwu jak przygotować dziecko, ale także rodzica do nowego rozdziału w Waszym życiu- PRZEDSZKOLE. Zapoznamy z najważniejszymi aspektami pobytu dzieci w naszej placówce,  przedstawimy sobie nasze wzajemne oczekiwania, odpowiemy na pytania.

Wszystkie dzieci, przyjęte do przedszkola na nowy rok szkolny 2018/2019 (po opublikowaniu oficjalnej listy przyjętych) zapraszamy w miesiącach: maj, czerwiec do korzystania w godzinach pracy przedszkola z naszego placu zabaw. Najkorzystniejsze godziny to 9:00-11:00 lub 12:30 15:00- wtedy większość przedszkolaków jest w budynku, na placyku jest pusto.  UWAGA: dziecko przebywa wyłącznie pod opieką swojego opiekuna.

Celem takich wizyt ma być oswojenie/zapoznanie/ dziecka z placem zabaw, ze sprzętem, piaskownicą, ogródkiem. Można także skorzystać z toalety, napić się wody.  Zależy nam, aby dziecko polubiło plac zabaw, przedszkole, aby poczuło się u nas bezpiecznie.

Rodzice mają  okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu  placówki ,,na co dzień" . Mamy nadzieję, że także przekonać się, że u nas dzieci są szczęśliwe, bezpieczne, że przedszkole jest odpowiednim miejscem dla ich dziecka.

W ostatnim tygodniu czerwca i w ostatnim tygodniu sierpnia (termin podamy na zebraniu) nauczycielki zaproszą wszystkie dzieci z rodzicami na zajęcia adaptacyjne. Zajęcia takie zwyczajowo odbywają  się w godzinach popołudniowych. Zapewne będzie krótka wspólna zabawa, zwiedzanie przedszkola, wybór szafek i znaczków, może jakaś niespodzianka...