Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi
nr 7 w Warszawie

Żywienie

ŻYWIENIE

Żywienie jest w naszym przedszkolu równie ważne jak opieka i edukacja. Przedszkole znane jest ze smacznego i bardzo dobrych  jakościowo posiłków.

Wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu w dużej, nowoczesnej kuchni wg tradycyjnych receptur, z uwzględnieniem HACAP, najnowszych tendencji      oraz zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia- okraszone sercem i talentem naszych pań kucharek.

Dzieci z orzeczeniami o dietach eliminacyjnych (bezmleczna, bezglutenowa- nie restrykcyjna!, alergie) mogą mieć przygotowywane posiłki równoważne             jednak z uwzględnieniem stawki żywieniowej i możliwości przedszkola. Dotyczy to również diety wegetariańskiej i koszernej.

W posiłkach staramy się ograniczać dodatki soli i cukru, nie stosujemy konserwantów i wzmacniaczy smaku- zamieniamy je ziołami; do dań mącznych używamy również mąkę razową, kukurydzianą.

Na życzenie dzieci dostają w miarę możliwości dokładki; mają prawo odmówić spożycia części posiłku-jednak dopiero po racjonalnych pertraktacjach z dorosłym    i wybraniu dostępnego ,,zastępnika".

Dania z mięsa mielonego, twarożki, koktaile, pierogi, naleśniki, także ciasta  są przygotowywane zawsze na miejscu.

Produkty dostarczają nam wyłonieni w postępowaniu przetargowym, sprawdzeni dostawcy.

ZESTAWIENIE POTRAW SERWOWANYCH W NASZYM PRZEDSZKOLU

ŚNIADANIE (8:00-8:30 ; cena:2,40)

Zupy mleczne: płatki jęczmienne, kukurydziane, owsiane, kasza manna, jaglana, ryż, kluseczki lane, makaron;

Pieczywo: białe, razowe, żytnie,  z dodatkiem siemienia i innych ziaren, bułeczki: wrocławska, grahamka, szpinakowa, wieloziarnista, maślana, chałka,

masło wyłącznie z zawartością co najmniej 82% tłuszczu;

dodatki do pieczywa:

wędlina-wieprzowa, drobiowa, wysokogatunkowa, także parówki z szynki- nie częściej niż 1xw miesiącu

sery: żółte twarde : gouda, edamski, morski; twarożki z dodatkiem: marchewki, rzodkiewki, ogórka, owoców sezonowych i mrożonych, przypraw korzennych

koktaile - na bazie jogurtów i kefirów naturalnych z dodatkiem  podobnym jak twarożki

pasty/kremy : jajeczny ze szczypiorkiem, z ryby wędzonej, z tuńczyka,

miód pszczeli, jajka na twardo,

OBIAD: zupa, godz.11:00 (cena 4,80 za dwa dania)

zupy- na wywarach warzywnych z dodatkiem masła, na wywarze z mięsa drobiowego, sporadycznie z dodatkiem śmietany: kapuśniak z kwaśnej kapusty, kalafiorowa, ogórkowa, pomidorowa, fasolowa, grochowa, brokułowa, z soczewicy, koperkowa, szczawiowa, jarzynowa, szpinakowa, barszcz czerwony, biały na kiełbasce, botwinka, rosół drobiowo-wołowy, krupnik,

zupy- kremy: marchewkowy, dyniowy, z zielonego groszku, cebulowy, porowy, - z dodatkiem grzanek albo groszku ptysiowego

OBIAD: II danie, godz. 12:30

II dania mięsne: gulasz(drobiowy, wieprzowy, wołowy),pulpety drobiowe w sosach: koperkowym, cebulowym, chrzanowym,naturalnym; zrazy, bitki wołowe i wieprzowe, gołąbki (kapusta faszerowana), kotleciki mielone (drobiowe, mieszane, także z wątróbki drobiowej), udka i podudzia drobiowe z pieca, pieczeń rzymska, spagetti z sosem mięsnym, pierogi z mięsem rosołowym, ryba(miruna) z pieca, smażona w panierce z otrąb,

II dania jarskie: naleśniki, kluseczki leniwe, kopytka, placki ziemniaczane, pierożki z serem, knedle; kotleciki z jajka, z kaszy z dodatkiem warzyw,

PODWIECZOREK: godz. 14:45  (cena: 2,40)

kanapki (patrz: śniadanie) oraz: koktalie na bazie jogurtu i owoców sezonowych lub mrożonek; kisiele na bazie owoców sezonowych lub mrożonek; wafle typu andruty np. z powidłami śliwkowymi, ,,nutellą (powidła+kakao);  ciasta wypiekane w przedszkolu: drożdżowe, marchewkowe, burakowe, bananowiec, batoniki z bakaliami;  kasze gotowane z polewami owocowymi przygotowywanymi z owoców sezonowych i z mrożonek; placuszki drożdżowe z jabłkiem, z rabarbarem; owoce sezonowe.

NAPOJE serwowane do posiłków:

woda dostępna bez ograniczeń;  napoje mleczne ciepłe: kakao, kawa zbożowa, bawarka, mleko z miodem; herbata czarna z cytryną słodzona cukrem lub miodem, herbatki owocowe; napary z ziół: lipy, mięty, melisy; kompoty z owoców sezonowych lub mrożonek; lemoniada lub oranżada przygotowywane w przedszkolu na bazie świeżych owoców ; soki warzywno-owocowe wyciskane przez dzieci 1xtyg.