Dynia nie musi być straszna!

2011/10/28

To mało popularne warzywo można wykorzystać na wiele sposobów.
Dzieciaki badały jak jest duża i ciężka, co zawiera w środku oraz jak smakuje przyrządzona z niej zupa-krem, którą przygotowała nam kucharka pani Ela.
Wkrótce sami będziemy tez robić surówkę z dyni. Ale oczywiście robiliśmy też haloweenowy lampion z dyni.

Węże w przedszkolu

2011/10/26

W ostatnią środę października nasze przedszkole odwiedziły prawdziwe węże. Przedszkolaki miały okazję z bliska poznać groźne gady, a także dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na ich temat.

Jesienne inspiracje

2011/10/19

Starszaki w październiku przygotowały taki oto obrazek. Maluszki z masy solnej ulepiły jeżyki, a z kasztanków powstały takie przeróżne stworki.

Wars i Sawa

2011/10/14

W Dniu Edukacji dzieci z dwóch najstarszych grup przygotowały dla swoich młodszych kolegów i wszystkich pań prawdziwe przedstawienie teatralne - bajkę pt. "Wars i Sawa".
Dziękujemy!

Pasowanie na przedszkolaka

2011/10/14

W Dniu Edukacji Narodowej świętowali nie tylko nauczyciele, swój debiut sceniczny miały również Maluszki z grup Słoneczka i Biedronki. Pokazały, czego przez miesiąc nauczyły się w przedszkolu.
Następnie w obecności wzruszonych rodziców złożyły uroczyste ślubowanie:

My Maluszki przyrzekamy,
Być od dziś przedszkolakami,
Nie grymasić i nie szlochać,
Panie i przedszkole kochać,
Wszystko zjadać z talerzyka,
W zgodzie bawić się i brykać,
Nauczymy się dziękować,
Śpiewać, tańczyć i rysować,
Od dziś chcemy być zuchami,
I dobrymi kolegami!

A w nagrodę na wszystkich czekała niespodzianka - tort. Jak przystało na przedszkole przy ul. Sowiej- w kształcie SOWY - logo naszego przedszkola. Był przepyszny!

Warsztaty kulinarne w starszakach

2011/10/12

Pyszności zostały zjedzone. Wszystkim naszym poczynaniom przyglądała się ekipa programu UWAGA! stacji TVN. Zarejestrowany film można obejrzeć tutaj.

Z wizytą w pizzerii

2011/10/03

W ostatnich przedszkolaki odwiedziły jedną z warszawskich pizzerii. Miały okazję poznać tajniki kuchni, dowiedzieć się jak przygotowuje się tak lubianą przez nich potrawę, a także zdobyć Dyplom Małego Pizzera. Wizyta zakończyła się oczywiście degustacją.