Andrzejkowe wróżby w Słoneczkach i Muminkach

2011/11/30

O tradycji andrzejkowej pamiętały również najmłodsze dzieci. Z uwagą i skupieniem uczestniczyły w laniu wosku przez klucz.
Starszaki bardzo chętnie podejmowały wyzwania związane ze swoją przyszłością. Dobra zabawa oraz magiczny nastrój towarzyszyły przygotowanym wróżbom i zadaniom. :-)

Andrzejkowe wróżby w Biedronkach

2011/11/29

Wizyta Pani Doktor

2011/11/25

Grupę Żabki odwiedziła Pani Doktor ze szpitala przy ul. Karowej. Szpital ten jest położony w bliskim sąsiedztwie naszego przedszkola.
Wizyta miała na celu przekazanie dzieciom ważnych informacji na temat zdrowia, szczepień, profilaktyki oraz pracy lekarza.

Wycieczka do teatru

2011/11/24

Grupy Muminki i Żabki uczestniczyły w wycieczce do kina Wisła na przedstawienie teatralne pt. "Cztery pory roku". Dzieciom bardzo podobało się to kolorowe i zabawne przedstawienie.

Testujemy nasz nowy ogródek!

2011/11/21

Pod czujnym okiem naszych Pań zaczęliśmy testować nasz nowy ogródek. Już niedługo zaczniemy z niego korzystać na co dzień.

Cebulki

2011/11/17

Nasz ogródek jest już "prawie" gotowy. Czekamy jeszcze na drobne poprawki techniczne i odbiór przez inspektora BHP.
Ale nie jesteśmy bezczynni, w czwartek wszystkie dzieci z pomocą pana Bogdana posadziły 50 żonkili i tyle samo krokusów.
Na wiosnę będzie kolorowo i pachnąco!

Piniata

2011/11/16

Kolejne starszaki kończą 5 lat! W tym tygodniu również była okazja do świętowania, a w raz z nią w przedszkolu pojawiła się prawdziwa piniata.

Teatrzyk Jana Parandyka

2011/11/15

W minionym tygodniu odwiedzii nas nas aktorzy teatru pana Jana Parandyka. Obejrzeliśmy bajki "O Wawelskim smoku" i "O warszawskiej Syrence".

2011/11/10

Przygotowania do Święta Niepodległości rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej. Każde dziecko przygotowało sobie biało-czerwoną flagę. W odpowiedzi na list Pana Prezydenta zrobiliśmy też modne kotyliony. A w środę, 9 listopada wszyscy zgromadziliśmy się na Sali gimnastycznej. Każda grupa miała się czym pochwalić:

• Słoneczka powiedziały wiersz St. Bełzy: "Katechizm polskiego dziecka"(Kto ty jesteś.),
  • Biedronki brawurowo zaśpiewały "Jesteśmy Polakami" oraz "Serce w plecaku",
  • Żabki wyrecytowały wiersz o fladze,
  • Muminki zaśpiewały wszystkim historię o ułanach pod okienkiem.

Na koniec wszyscy w postawie na baczność odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy.
W czwartek starsze dzieci (gr. 3 i 4) poszły z kwiatami do Grobu Nieznanego Żołnierza.

Jarzębina

2011/11/10

W naszym ogródku pojawiły się nie tylko nowe sprzęty i piaskownica.
Maluszki przyglądały się jak pan Bogdan sadził okazałą jarzębinę. Z nowego drzewa ucieszą się nie tylko dzieci ale i ptaki!