RSS Bądź na bieżąco z Wydarzeniami!Wydarzyło się u nas ...

 

Świąteczna wyprawa do lasu

2011/12/31

Na zajęciach z rytmiki dzieci, przy akompaniamencie Pani Beatki, przeniosły się do lasu i zawitały do chatki ... śpiewając i grając kolędy oraz pastorałki podtrzymywały klimat Świąt.


I potrafię pięknie grać!

2011/12/23

Podczas zajęć rytmicznych przedszkolaki nie tylko śpiewają i ruszają się, ale również pięknie graja na instrumentach :)
Bardzo chętnie uczestniczą w każdym zadaniu przygotowanym dla nich przez Panią Beatkę!


Świąteczne kolędowanie

2011/12/21

W ramach świątecznych zajęć rytmicznych przedszkolaki, wraz z całym personelem przedszkola, śpiewały kolędy i pastorałki. Wszyscy składali sobie życzenia i przełamywali symbolicznym opłatkiem. Nie brakowało dobrych słów, uśmiechu, wzajemnej otwartości i życzliwości. W całym przedszkolu było czuć atmosferę wyjątkowości ...


Muminki na "Jasełkach" w SP

2011/12/21

20 grudnia starszaki brały udział w przedstawieniu Bożonarodzeniowym w Szkole Podstawowej na ul. Kruczkowskiego. Uczestniczyły również w warsztatach dotyczących kartek świątecznych; w przygotowaniu kartek pomagali im uczniowie kl. III.


Gratulacje dla Poli i Kuby!

2011/12/21

Dzieci z grupy Żabki odebrały dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie plastycznym pt.:"Choinkowy zawrót głowy, czyli świąteczne ozdoby z papieru" zorganizowanym w przedszkolu Nr 26.
Gratulujemy Poli i Kubie!


Świąteczne spotkanie w Muminkach

2011/12/20

W grupie Muminki odbyło się spotkanie świąteczne, podczas którego dzieci, wspólnie z rodzicami,przygotowały świąteczne ozdoby i przybrały grupową choinkę.
W trakcie spotkania miała też miejsce wzruszająca uroczystość - przedszkolaki pożegnały się z Panią Agnieszką, która zakończyła pracę w naszym przedszkolu.
Pani Agnieszcze życzymy sukcesów w nowym miejscu, a wszystkim Wesołych Świąt!


Świąteczne spotkanie w Żabkach

2011/12/20

W grupie Żabki odbyło się spotkanie świąteczne, podczas którego dzieci - wspólnie z rodzicami - ozdabiały choinki i bombki. Po wykonaniu ozdób wszyscy śpiewali kolędy. Do śpiewu grali: na klawiszach - Tata Mikołaja, na saksofonie - Bruno, brat Poli (kiedyś uczęszczał do naszego przedszkola).
Dziękujemy za miłą atmosferę i piękne granie, a Pani Irence za przybycie!
Wesołych Świąt!


Świąteczne spotkanie w Słoneczkach

2011/12/20

"Słoneczka" ze swoimi najbliższymi przygotowały łańcuch choinkowy oraz gwiazdy betlejemskie. Spotkaniu towarzyszył śpiew kolęd. Na skrzypcach przygrywała babcia Kai - Pani Dorota. Za wspólnie spotkanie serdecznie dziękujemy :)


Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

2011/12/17

Podczas pobytu w Przedszkolu nr 24 na ul. Drewnianej odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Dzieci bardzo chętnie korzystały z atrakcji, które na nie czekały.


Betlejemska Szopka i wizyta Mikołaja

2011/12/12

W trakcie trwania przedstawienia mieliśmy okazję budować betlejemską szopkę wraz z aktorami, zgłębiać historię Józefa i Maryii oraz wspólnie śpiewać kolędy.
Następnie dzieci mogły podejść do szopki i z bliska zobaczyć, kto do niej zawitał...
Wreszcie nasze przedszkole odwiedził gość, którego dzieci oczekiwały z utęsknieniem - Święty Mikołaj! Radość z jego przybycia była wielka :)
Nie tylko dzieci w tym dniu dostały prezenty. Najstarsze grupy w przedszkolu postarały się, żeby i Mikołaj został obdarowany.


Świąteczne pierniczki

2011/12/09

Wszystkie grupy podjęły trud przygotowania świątecznych pierniczków. Najpierw przygotowanie ciasta, później wałkowanie i wycinanie oryginalnych kształtów, a następnie pieczenie.
Dekorowanie polewami, lukrem i kolorowymi posypkami było samą przyjemnością. Zapachy korzenne czuć w salach i na korytarzu naszego przedszkola.
Cóż, nie pozostaje nic innego, jak tylko zaprosić do degustacji. :-)


Zdrowe zęby

2011/12/09

Grupę Muminki odwiedzili studenci z Zakładu Stomatologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Celem wizyty było wykonanie badania stomatologicznego u dzieci.


Muminki wśród książek

2011/12/09

5 grudnia starszaki odwiedziły Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Lipowej 3.
Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem p.Pawłem Beręsewiczem, który opowiadał historie swoich bohaterów, a także pokazał wybrane pozycje książkowe.


Akcja "Góra Grosza" zakończona

2011/12/09

Akcja "Góra Grosza" została zakończona. Udało się zebrać 3,5l 1, 2 i 5 - groszówek.
Wielkie liczenie wciąż trwa - dzieci z gr. Żabki chętnie pomagają Paniom w zliczaniu monet.


Żabki ubierają choinkę

2011/12/07

W tym roku grupa Żabki ubierała choinkę na tarasie przedszkola.
Choinka została ufundowana przez jedną z mam. Dziękujemy!