Szecherezada

2012/02/11

30 stycznia przedszkolaki oglądały teatrzyk. Dzieciaki bardzo żywiołowo reagowały na dialogi aktorów, chętnie z nimi współpracowały, a także z uwagą wsłuchiwały się w historię Szecherezady.

Dzień Babci i Dziadka w Żabkach

2012/01/26

W grupie Żabki z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przedstawiły jasełka. Było uroczyście, doniośle i galowo. Po przedstawieniu, które otrzymało dużo oklasków i miłych słów, dzieci wręczyły swoim gościom upominki, które same wcześniej wykonały. Było wspólne biesiadowanie, rozmowy i zajadanie się pysznym marchewkowym ciastem.
Bardzo dziękujemy Rodzicom Tosi za piękną szopkę!

Dzień Babci i Dziadka w Słoneczkach i Biedronkach

2012/01/26

20 stycznia "Słoneczka" i "Biedronki" gościły swoje Babcie i Dziadków. Podczas uroczystości przedszkolaki zaprezentowały najbliższym swoje umiejętności. Następnie dzieci zaprosiły Kochane Babcie i Dziadków do swoich sal, gdzie przygotowany był poczęstunek oraz wręczyły przygotowane przez siebie prezenty.
"Słoneczka" dodatkowo "rozśpiewały się" umilając w ten sposób atmosferę spotkania.

"Przygody Hyzi i Dyzia" w przedszkolu

2012/01/26

19 stycznia przedszkolaki mogły obejrzeć historię Hyzi i Dyzia. Z wielkim zainteresowaniem i uwagą wsłuchiwali się w ich przygody; bacznie obserwowali aktorów i chętnie z nimi współpracowali.

Zawitała zima biała!

2012/01/22

No i wreszcie doczekaliśmy się na pierwszy śnieg!!! Radości i zabawie nie było końca... wszyscy przecież z utęsknieniem śniegu oczekiwaliśmy. Mamy nadzieję, że podobnych dni tej zimy nam nie zabraknie.

Bal Kopciuszka w Biedronkach

2012/01/21

12 stycznia w gr. II "Biedronki" odbyły się warsztaty otwarte dla rodziców o tematyce karnawałowej. Motywem przewodnim był "Bal Kopciuszka".
Rodzice mieli okazję wcielić się w postacie z bajki, a dzieci zgodnie przyznały, że trudne i smutne było życie Kopciuszka. Żeby jednak Kopciuszek mógł pójść na bal, wszyscy uczestnicy warsztatów pomogli mu w oddzielaniu fasoli od grochu, zrobieniu zdjęcia oraz przygotowaniu korony.
Poznaliśmy również kolejne słowa w języku migowym.
Spotkanie zakończył taniec dworski poprowadzony przez tatę Emilki.
Dziękujemy rodzicom za przybycie oraz miłą atmosferę współpracy i zabawy, którą stworzyli.

Kolędowanie z okazji Dnia Babci i Dziadka

2012/01/11

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, najstarsza grupa - Muminki, zorganizowała dla swoich bliskich kolędowanie.
Muminki, tym razem w strojach stylizowanych wzór góralski, brawurowo zaśpiewały kilkanaście kolęd i pastorałek, dodatkowo ubarwiając przedstawienie różnymi układami choreograficznymi.
Oprawę muzyczną zapewnił "Zespół Przedszkolaków :-)", złożony z byłych już wychowanków naszej Pani Dyrektor.

Po przedstawieniu na małych artystów i ich gości czekał słodki poczęstunek, a dla wszystkich Babć i Dziadków dodatkowa niespodzianka!

Dlaczego płaczemy przy obieraniu cebuli?

2012/01/21

W ramach "Warsztatów familijnych" odbywających się w Centrum Nauki Kopernik przedszkolaki z gr. II "Biedronki" uczestniczyły 11 stycznia w zajęciach na temat: " Dlaczego płaczemy przy obieraniu cebuli?".
Wraz z animatorami oraz swoimi opiekunami przeprowadzały doświadczenia chemiczne, angażowały zmysły: węchu, wzroku i smaku. Dzieci oglądały również prezentację multimedialną dotyczącą kwasów. Bardzo chętnie brały udział w przygotowanych zadaniach oraz uzyskały odpowiedź na pytanie - będące jednocześnie tematem warsztatów.

Warsztaty kulinarne w Żabkach

2012/01/21

W ramach projektu "Przedszkole na widelcu" 11 stycznia odbyły się, w gr. III Żabki, warsztaty kulinarne o cytrusach.
Podczas zajęć dzieci, pod kierunkiem p. Wioli, rozmawiały na temat owoców cytrusowych, dzieliły je pod względem wielkości i kolorów oraz wspólnie liczyły. Następnie, razem z kucharzem, przedszkolaki wyciskały sok z owoców oraz przygotowywały pyszną galaretkę. Uwieńczeniem warsztatów była wspólna degustacja.

Z wizytą u ojców Kapucynów

2012/01/04

4 stycznia przedszkolaki odwiedziły ruchomą szopkę, w dolnym kościele, ojców Kapucynów na ul. Miodowej. Z dużym zainteresowaniem oglądały postacie w niej znajdujące się oraz słuchały słów jednego z braci. Był również czas na wspólne kolędowanie. W drodze do szopki starszaki przewodziły pozostałym grupom, trzymając z ręku gwiazdę betlejemską. Spacer był także okazją do podzielenie się z napotkanymi ludźmi smakowitymi, świątecznymi pierniczkami.