Wodne eksperymenty

2012/04/25

25 kwietnia grupa III wybrała się do Centrum Nauki Kopernik na warsztaty o rurach i wodzie. Dzieci brały udział eksperymentach wodnych i stworzyły własny rurociąg, co szczególnie się im podobało.

Żabki świętują Dzień Ziemi

2012/04/25

Grupa Żabki postanowiła przedłużyć Dzień Ziemi o kilka dni. Wysłuchaliśmy pięknej baśni J. Ch. Andersena "Stokrotka", posadziliśmy w przedszkolnym ogródku niezapominajki i begonie tak, by cieszyły nasze oczy.
Potem bawiliśmy się gazetami, z których zrobiliśmy ekologiczne drzewo.
Zabawy mieliśmy przy tym co nie miara, rozrywając gazetę na drobne kawałki.
Mamy nadzieję, że święto to będzie trwało cały rok, bo lubimy kwiaty i to co nas otacza.

Warszawa Da Się Lubić

2012/04/24

24 kwietnia Kinga i Antek z "Żabek" wzięli udział w finale konkursu "Warszawa da się lubić". Na konkurs dzieci przygotowały postać z warszawskich legend, którą wykonali z surowców wtórnych. Gratulujemy!

Pij Mleko!

2012/04/20

20 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty kulinarne, w ramach projektu "Przedszkole na widelcu".
Tematem wiodącym było mleko i produkty mleczne. Spotkanie odbyło się w gr. "Żabek". Brały w nim również udział uczestniczki Europejskiej Konferencji OMEP 2012r. "Szacunek dla dziecka".
Panie towarzyszyły również starszakom podczas zajęć rytmicznych oraz odwiedziły pozostałe grupy.

Wiejska Zagroda

2012/04/17

W tygodniu poświęconym tematyce zwierząt hodowlanych "Biedroneczki" wraz z Paniami przygotowały makietę wiejskiej zagrody.
Dzieci z zaangażowaniem lepiły z gliny zwierzęta żyjące na wsi oraz pomagały z zagospodarowaniu wiejskiej zagrody.

Żabki znowu w akcji "siejemy"!

2012/04/16

W grupie Żabki przed świętami sialiśmy oregano, bazylię i melisę. Podczas wysiewu stosowaliśmy się do instrukcji i wskazówek naszej Pani. Mamy nadzieję, że wyrosną z nich przyprawy, które będziemy mogli kosztować w codziennych posiłkach.
Natomiast po świętach, z dużym zaangażowaniem sialiśmy nasionka słonecznika, dyni i tykwy, które jak wykiełkują zasadzimy w naszym przedszkolnym ogródku. Każdy miał przydzieloną czynność i bardzo poważnie podszedł do zadania.
Codziennie podlewamy i podglądamy czy "coś" wyrosło. Czekamy na więcej słonecznych dni, które pomogą roślinom wykiełkować.

Spaghetti!

2012/04/14

Czy przedszkolaki lubią spaghetti? :-)

Sportowy Duch w Muminkach

2012/04/14

Muminki skorzystały z zaproszenia, Szkoły Podstawowej nr 34 im. Stanisława Dubois, na zawody sportowe. Organizatorem imprezy był nauczyciel wychowania fizycznego oraz jego podopieczni. Dzieciaki pokonywały tor przeszkód - pod bacznym okiem pań i młodzieży - tak, by nikomu nic się nie stało. Wszyscy wykonywali zadania bezbłędnie i z uśmiechem na twarzy, mając satysfakcję z ukończenia każdej stacji.
Na koniec każde dziecko otrzymało symboliczny medal i mogło obejrzeć puchary zdobyte przez uczniów tamtejszej szkoły, podczas różnych zawodów sportowych.

Dziękujemy za możliwość sprawdzenia swoich możliwości i radość z bycia, choć przez chwilę, sportowcem.

Wielkanocne Śniadanie

2012/04/04

5 kwietnia wszystkie przedszkolaki zasiadły do wspólnego, świątecznego śniadania.
Na stołach królowały jajka, wędliny, sałatki oraz tradycyjne baby i mazurki wielkanocne. Nie zabrakło w tym dniu dobrych życzeń i uśmiechu.
Wesołych Świąt!

Świąteczne Wypieki

2012/04/04

Porządki zrobione, ozdoby wielkanocne gotowe, więc przyszła pora na świąteczne wypieki. Przedszkolaki bardzo chętnie podjęły się tego zadania. Mazurek, sernik, chatka z piernika i inne przysmaki tworzone były w skupieniu i radości. Już wkrótce trafią na stół wielkanocny.