Pożegnanie Muminków

2012/06/20

Muminki pożegnały się z przedszkolem! Na zakończenie przygotowały pokaz z okazji Dnia Mamy i Taty w trakcie którego można było zobaczyć m.in. piękną inscenizację opartą na motywach Alicji w Krainie Czarów.
Nie zabrakło również tradycyjnego poloneza. Były również podziękowania, dyplomy, wzruszenia i coś słodkiego na osłodę :-)
Naszym Muminkom życzymy powodzenia w szkole! A na razie wspaniałych wakacji!

Pokazy taneczne

2012/06/19

Najstarsza grupa, w związku z zakończeniem swojej przygody z przedszkolem, przygotowała specjalny pokaz na którym zaprezentowała swoje umiejętności językowe i taneczne.
Przedszkolaki najpierw wykonały wiązankę piosenek angielskich, a następnie brawurowo zaprezentowali swoje umiejętności taneczne.

Piknik Rodzinny

2012/06/18

18-tego czerwca w naszym przedszkolu odbył się tradycyjny, coroczny Piknik Rodzinny.
Były tańce, zabawy, smaczne przekąski i nieodzowny przy takich okazjach grill.
Rodzice uczestniczyli w konkursie na najlepszą przekąskę, a wszystkich zabawiał specjalnie zaproszony klaun.

Wizyta w Indiańskiej Wiosce

2012/06/14

Po śniadaniu uzbrojeni w kalosze i płaszcze od deszczu wyruszyliśmy na nasza wycieczkę! Pożegnali nas Rodzice i policjanci pobliskiego komisariatu. Po godzinie wysiedliśmy na słonecznej łące pełnej koniczyny. Wszędzie, jak okiem sięgnąć zielony bezkres. W dolinie zobaczyliśmy białe namioty a na powitanie wyszedł do nas mazowiecki Indianin. Opowiadał nam o życiu i zwyczajach Indian :oglądaliśmy oryginalne indiańskie stroje, ozdoby, broń. Dowiedzieliśmy się o technice polowań Indian. Chętni pobierali naukę strzelania z łuku, były też wyścigi norek (na sznurku). Wielkim powodzeniem cieszył się też plac zabaw: równoważnia, huśtawki, wały obronne. Wysłuchaliśmy indiańskiej bajki o duchu Glutami. Chwila wytchnienia przy indiańskich piosenkach, pieczenie kiełbasek w prawdziwym ognisku i powrót do domu. Niektórzy w autokarze odrabiali zalegle leżakowanie :-)

Dzień Mamy i Taty w Słoneczkach

2012/06/11

Słoneczka, specjalnie dla swoich rodziców, "zamieniły się" w krasnale.
Dzieci śpiewały, tańczyły i bawiły swoich gości.
Po występie przedszkolaki zaprosiły Rodziców na słodki poczęstunek, który same wcześniej przygotowały.

POLSKA GOLA!!!

2012/06/06

W ramach gorączki oczekiwań na rozpoczęcie Mistrzostw Europy, w przedszkolu został zorganizowany dzień piłki nożnej.
Dzieci miały na sobie sportowe stroje oraz przyniosły z domu piłkarskie gadżety. Atmosferę stadionu czuć było w całym przedszkolu.
Odwiedził nas również piłkarz. Pan Tomek pokazał kilka sztuczek z piłką, a następnie przeprowadził krótki trening z każdą grupą.
Czekamy na pierwszy mecz, ponieważ przedszkolaki kibicują DRUŻYNIE NARODOWEJ!!!

Dzień Dziecka w przedszkolu

2012/06/01

Nasze przedszkolaki z wielką pompą obchodziły swoje święto.Było uroczyste śniadanie, malowanie twarzy oraz rozmowy na temat Praw Dziecka. Mieliśmy również gości ..., przedszkole odwiedziły pieski!
Na obiad serwowana była, zgodnie z życzeniem dzieci, pizza.
Przed wyjściem do domu, każde dziecko otrzymało prezent.