RSS Bądź na bieżąco z Wydarzeniami!Wydarzyło się u nas ...

 

Łosoś

2012/07/05

Przy okazji wizyty w przedszkolu gości z Norwegii, odwiedzili nas również reporterzy telewizji tvn24. Na antenie tej stacji można było obejrzeć krótką relację z tego wydarzenia.


Twórcze Myślenie

2012/07/09

W poniedziałek 9 lipca odbyły się niezapowiedziane warsztaty kreatywnego myślenia- Aureliuszowo, które tym razem poprowadził dla wszystkich dzieci aktor, pan Zbyszek Kozłowski. Były więc zabawy pantomimiczne, pląsy, wymyślanie i zmyślanie, a także niesamowita wyprawa pod wodę, którą w naszej sali gimnastycznej wyczarowaliśmy z ogromnej… folii malarskiej. Chociaż przez chwilę mogliśmy zapomnieć o upale!


Ogródek

2012/07/11

W ramach projektu: "Przedszkole na widelcu" w naszym Przedszkolu założyliśmy mały ogródek botaniczny. Dzieci wiosną same posadziły tam zioła, dynie, ziemniaki, słoneczniki a także różne odmiany pomidorów. Teraz wymykają się ukradkiem aby wąchać mietę, bazylię, tymianek. Żabki zjadły już wyhodowaną przez siebie rzodkiewkę. Podziwiamy już dorodne , zielone pomidory. Tylko czy pomidory zdążą dojrzeć zanim wyjedziemy na wakacje? A może czerwone przywitają nas we wrześniu?


Przeżyjmy to jeszcze raz...

2012/07/12

Choć Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej już za nami, duch sportowy w przedszkolakach wciąż trwa! 11 lipca, pod okiem profesjonalistów, ćwiczyli, biegali i strzelali gole. W dużym skupieniu słuchali wskazówek i uwag trenerów. Kto wie, może wśród nich są przyszli reprezentanci Polski ...


Rycerz

2012/07/15

Tata Jasia, pracownik Muzeum Wojska Polskiego, przygotowywał nas do rocznicy Bitwy pod Grunwaldem. Opowiadał o pasowaniu na rycerza, o życiu rycerzy, pokazywał miecze, kusze, tarcze. Można tez było przymierzyć strój rycerski.