RSS Bądź na bieżąco z Wydarzeniami!Wydarzyło się u nas...

Śniadanie Wielkanocne w Słoneczkach

Gr. II, wraz z Paniami, zasiadała do Śniadania Wielkanocnego. Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw, a z ust płynęły tylko dobre życzenia.


Pracowite Biedronki!

Przedświąteczny tydzień okazał się bardzo pracowity dla Biedronek: w poniedziałek dzieci, z pomocą p. Ewy przygotowywały ciasto, lepiły kurczaki. We wtorek oglądały film o tradycjach, zwyczajach Wielkanocnych, a następnie - pod okiem p. Marty, malowały/wyklejały pisanki oraz zdobiły wielkanocne koszyczki.Ubierały także upieczonego zajączka. Środa była uroczystym dniem w grupie, ponieważ wszystkie dzieci oraz Panie zasiadły do Śniadania Wielkanocnego. Dobrych, spokojnych Świąt!


Wielkanocne przysmaki!

Grupa Żabki, tuż przed świętami Wielkanocnymi, przygotowała sałatkę z jaj, pora, kiełków, jabłka i groszku - była wyśmienita!Na stole pojawiły się również muchomorki z jajek i pomidorków - nikogo nie otruły, a wręcz przeciwnie- zachęcały do konsumpcji. Jaja obtaczane w koprze i szczypiorku przypomniały nam, że to już wiosna. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za produkty i ozdoby na stół - zawsze możemy na Was liczyć! Na te święta Wielkanocne wszystkim Rodzicom, a w szczególności z grupy Żabki, życzymy zdrowia, uśmiechu i tradycyjnych rodzinnych świąt - Pani Wiola, Pani Monika i Pani Dorotka.


Żabki na zajęciach gimnastycznych!

25 marca grupa IV odwiedziła Szkołę Podstawową przy ul. Kruczkowskiego. Starszaki zostały zaproszone na zajęcia gimnastyczne, na których miały do pokonania wiosenny tor przeszkód. Przedszkolaki świetnie sobie poradziły i po pokonaniu toru każdy dostał medal.


Kwiaty dla Wiosny!

Maluchy po południu postanowiły, wbrew temu co widać na chodnikach,zaprosić Wiosnę do Przedszkola. Może tym razem się uda???


Żabki w szkole!

Grupa Żabki odwiedziła kolejny raz Szkołę Podstawową im. Dubois. Dzieci obejrzały przedstawienie wystawione przez młodych artystów uczęszczających do tejże szkoły. Sztuka nawiązywała do ekologii i segregacji śmieć oraz dbania o to co najdroższe - Ziemię. Tytuł był dość przewrotny bo "kosmiczna randka w ciemno" .Przedstawienie porwało nas i mieliśmy dużo śmiechu z pozostałymi dzieciakami z innych przedszkoli. Po przedstawieniu zostaliśmy zaproszeni do jednej z klas by zasiąść w ławkach i wykonać drobne zadanie. Poczuliśmy się trochę jak uczniowie, co bardzo nam imponowało i mamy nadzieję, że niedługo tam wrócimy, ale już jako uczniowie pierwszej klasy.


Gdzie jest Wiosna ?!!!!

Przedszkolaki bardzo solidnie przygotowywały się na nadejście wiosny. Biedronki, z pomocą mamy Dawida, zrobiły "Marzannę", w ten sposób chciały pożegnać się z zimą. W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w całym przedszkolu zrobiło się zielono. Dzieci czarowały, śpiewały i tańczyły, brały udział w konkursach, ale przede wszystkim spoglądały za okno z nadziei, że zaświeci słoneczko i stopniej śnieg....


Koncert wiolonczelowy

19 marca nasze przedszkole odwiedził wiolonczelista Pan Karol Marianowski. Koncert miał bardzo podniosłą atmosferę: obowiązywały bilety wstępu oraz strój galowy. Wysłuchaliśmy kilku utworów muzycznych, a nasz gość chętnie odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania. Na zakończenia przedszkolaki z bliska mogły zobaczyć wiolonczelę.


Moje 5-te urodziny!

Kacper, z gr. III obchodził swoje 5-te urodziny pośród swoich kolegów i koleżanek. Była zabawa, zawody sportowe z klaunem i dobre życzenia od całej grupy. Kacper, jeszcze raz, WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!


Szaszłyki owocowe

Słoneczne, smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe z okazji Dnia Kobiet . Dziękujemy gr. II !!!


Krasnoludki wycinają!

Maluszki trenowały trudną sztukę posługiwania się nożyczkami. Życzymy powodzenia w kolejnych próbach!!!


Słoneczka w "Laki Loki"

Gr. II odwiedziła Pracownię Fryzur "Laki Loki". Dzieci czuły się tam wyjątkowo dobrze; dziewczynki spełniały swoje marzenie o pięknych fryzurach przymierzając różne peruki..... chłopcy podziwiali swoje koleżanki. Było także mycie włosów i strzyżenie. Dziękujemy mamie Marcela za gościnę!