RSS Bądź na bieżąco z Wydarzeniami!Wydarzyło się u nas...

Dzień Chiński

W poniedziałek - 27 maja - w sali gimnastycznej pojawiły się niezwykłe ozdoby: lampiony i wycinanki. Pojawili się tez niezwykli goście: studentki-lektorki z Chin. Przedszkolaki najpierw zobaczyły krótką prezentację o Chinach: był chiński mur, armia terakotowa,misie panda. Później nasze dzieci uczęszczające na lekcje chińskiego zaśpiewały piosenkę o krokodylu, małpie i kangurze. Następnie wszyscy uczyliśmy się chińskiego tańca ludowego. Później odbyły się zajęcia w grupach: maluszki wyklejały flagę Chin, średniaki uczyły się robić tradycyjne chińskie wycinanki, a starszaki dowiedziały się co to jest kaligrafia oraz namalowały oryginalnym tuszem, pędzelkami najbardziej znane chińskie zwierzę: misia pandę. A na obiad jedliśmy z miseczek ryż, popijając sokiem z aloesu. W nagrodę były chińskie ciasteczka z wróżbą i ryżowe chrupki. Wrażeń było co niemiara.


Żabki odwiedziły galerię Kordegarda

W przedszkolu poznaliśmy postać i twórczość Juliana Tuwima korzystając z Wikipedii.Wybraliśmy się na wystawę do galerii Kodegarda, na której były przedstawione ilustracje do wierszy Juliana Tuwima ( )w setną rocznicę jego śmierci). Bardzo nam się podobała wystawa, a w szczególności rysowanie lokomotywy. Dostaliśmy ciasteczka w środku których ukryty był fragment wybranego utworu oraz drobne upominki.


Z wizytą u Żabek

Zaprosiliśmy grupę krasnali na kolejne spotkanie z Bajem i Bajeczką. Tym razem wysłuchaliśmy opowiadania, potem sprawdziliśmy co pływa, a co tonie, następnie dmuchaliśmy na łódki papierowe wykonane przez starszaki puszczaliśmy bąbelki przez słomkę. Odgadywaliśmy zagadki słuchowe: odgłosy pralki i szum morza - co nie było łatwe. Na koniec odtańczyliśmy taniec węża przy muzyce afroamerykańskiej. Kolejne spotkanie z naszymi bohaterami za tydzień!.


Wielka Majówka w SGGW

Grupa Żabek wybrała się na Wielką Majówkę, która odbyła się w SGGW. Atrakcji było co niemiara: alpaki, patyczaki, węże, żółwie, świnie, kozy, byk, karaczany, straszyki, różnorodne ozdobne ptactwo, sokoły, ludowy zespół artystyczny im. Zofii Solarzowej, różnorodne eksperymenty: pisanie "byle czym", czarodziejska piana, woda i skrobia, meble i inne konstrukcje drewniane, stoiska zakładów przetwórczych - piramida żywienia, wystawa ciągnika i kombajnu, wystawa roślin, kącik kreatywnego malucha. Było fantastycznie i ciekawie, zobaczyliśmy więcej niż się spodziewaliśmy,zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Specjalne podziękowania dla Pani Dorotki i Jej córki Moniki za pomoc.


Wizyta na budowie II linii metra

Grupa Żabek i Biedronek pojechała do Centrum Warszawy, by dowiedzieć się i sprawdzić jak jest budowana II linia metra. Usłyszeliśmy, że prace idą pełną parą,poznaliśmy nazwy stacji, wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo podczas tak dużego przedsięwzięcia, jakie maszyny drążą tunele. Obejrzeliśmy filmik"Krecik i metro", zobaczyliśmy makiety stacji i miniaturę maszyny drążącej. Teraz już wiemy, jak ciężko zbudować warszawskie metro.


Maluszki pracują i świętują!

Najmłodsza grupa przedszkolna przygotowuje prezenty dla swoich Mam i Tatusiów, starannie- pod okiem pań - dbają o najmniejsze szczegóły. Pracowite dni umiliła radosna uroczystość w grupie - 4 urodziny Natalii. Natalce życzymy Wszystkiego Najlepszego!


Aureliuszowo

Kolejne zajęcia z twórczego myślenia mobilizowały dzieci do zabawy i pracy.


Biedronki w ogródku

Biedronki, korzystając z uroków pogody, ćwiczyły w ogródku przedszkolnym. Pamiętamy o zasadzie: w zdrowym ciele, zdrowy duch :)


Biblioteka

Gr. II odwiedziła bibliotekę; dzieci zobaczyły co się w niej znajduje, obejrzały różne książki. Na zakończenie wykonały zakładki metodą origami.


Nasz ogródek!

Słoneczka doglądają i podlewają nasz ogródek; ostatnio nawet dzieci dosadzały w nim fasolę.


Słoneczka w Muzeum Historycznym mst. Warszawy

Na spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób powstawał papirus, oraz na czym ludzie kiedyś pisali. Dzieci poznały nową technikę plastyczną: marmurkowanie (nakrapianie farby na wodę i moczenie w niej czystej kartki). Właśnie tym sposobem Słoneczka wykonały samodzielnie pracę o nazwie marmurki.


W promieniach słońca

Grupa Żabki postanowiła zaprosić na cykl spotkań najmłodszą grupę przedszkolna. Kuba przeczytał wprowadzenie do opowiadań i przygód Baja i Bajeczki. Poznaliśmy głównych bohaterów, omówiliśmy ich wygląd zewnętrzny i ten wewnętrzny. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce afroamerykańskiej, następnie pani Wiola zaproponowała podział na dwie grupy: chłopców - którzy malowali Baja i dziewczynki malujących Bajeczkę. Mamy nadzieję, że maluszki, które naszym zdaniem nie są już maluszkami, przyjdą się jeszcze z nami pobawić.


Sąsiedzka wizyta

Grupa Żabki postanowiła zaprosić na cykl spotkań najmłodszą grupę przedszkolna. Kuba przeczytał wprowadzenie do opowiadań i przygód Baja i Bajeczki. Poznaliśmy głównych bohaterów, omówiliśmy ich wygląd zewnętrzny i ten wewnętrzny. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce afroamerykańskiej, następnie pani Wiola zaproponowała podział na dwie grupy: chłopców - którzy malowali Baja i dziewczynki malujących Bajeczkę. Mamy nadzieję, że maluszki, które naszym zdaniem nie są już maluszkami, przyjdą się jeszcze z nami pobawić.


Calineczka

Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy, by jeszcze raz przypomnieć nam piękną bajkę J. Chrystiana Andersena pt."Calineczka". Było wzruszająco,śmiesznie, chwilami strasznie, pouczająco i dowcipnie. Gromkimi brawami podziękowaliśmy za przedstawienie, a w głowach pozostała nam myśl, że każdy może znaleźć swoje szczęście jeśli będzie miał przy sobie przyjaciół i mocno wierzył w dobro i piękno ukryte gdzieś głęboko i niedostępne dla wszystkich.


Urodziny Tosi!

Niedawno nasza skromna, spokojna i wrażliwa Tosia obchodziła 6 - urodziny. Z tej okazji było sto lat i życzenia: niezapomnianych wakacji oraz udanego startu w szkole. Wszyscy się świetnie bawiliśmy przy wspaniałym kajmakowym torcie. Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego Tosiu!


"Piwnica na Wójtowskiej"

Słoneczka, Biedronki i Żabki - 13 maja- odwiedziły teatr dziecięcy "Piwnica na Wójtowskiej". Przedszkolaki poznawały pomieszczenia teatralne, rekwizyty, a następnie pracowały, pod okiem aktorów, w 2 grupach. Chłopcy mieli okazje wcielić się w rolę walecznych rycerzy, a dziewczynki - jako subtelne księżniczki - odtańczyły taniec dworski. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały bajkę o królewnie.


Marzenia Biedronek

W tygodniu poświęconym zawodom, dzieci przyglądały się pracy przedstawicieli różnych profesji. Biedronki odwiedziły Panią Dyrektor w gabinecie, Panie kucharki w kuchni. Wybraliśmy się również na najbliższą zajezdnię autobusową, aby zobaczyć pracę Pana kierowcy. Przedszkolaki miały także okazję do projektowania ubrań oraz kolorowania sylwety swojego wymarzonego zawodu.


Czekamy, aż wyrosną

Słoneczka siały pomidory i paprykę, a Żabki im pomagały. Teraz cierpliwie czekają ...


Bardzo smaczne!!!

Maluszki zajadają samodzielnie wyhodowane kiełki. Warto było czekać :)


Ciekawe spotkanie

6 maja nasze przedszkole odwiedziła Pani Barbara Ciemska - autorka książeczek dla dzieci o różnej tematyce. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: Słoneczka i Krasnoludki rozmawiały na temat bezpieczeństwa, natomiast Biedronki i Żabki o mówieniu prawdy i naprawie złego czynu. Wszystkie przedszkolaki otrzymały książeczki z autografem.